Willsoor / 5 tipů, jak vybrat košili do tanečních

5 tipů, jak vybrat košili do tanečních

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci, ale není proč zoufat. Kromě školy totiž v září začínají i taneční kurzy. Možná ještě nevíte, co od toho čekat, třeba už tušíte. Ano, bude to skvělá zábava a pro mnohé z vás nejspíš i první večerní společenská událost. Proto by se vám mohlo hodit pár užitečných tipů, jak správně vybrat košili do tanečních. Budete díky nim skvěle vypadat, a navíc se parádně sladíte s partnerkou, abyste působili jako dokonalý pár.

Taneční nejsou jen o tmavém obleku, pohodlných botách a bílých rukavičkách. Dobrá, ještě jsem nezmínil slušivého motýlka, nebo kravatu a oblekové ponožky. Příznivcům nízkých ponožek možná připomínají fotbalové podkolenky, ale věřte, že podle společenské etikety je vážně důležité, aby vám při sezení nevyčnívaly odhalené holeně a lýtka. Zpátky ke košili.

1. bílá košile

Nejjednodušší volbou do tanečních je bílá pánská košile bez vzoru. Bílá barva je naprosto univerzální, takže si k ní můžete vzít kravatu nebo motýlka jakékoli barvy a skvěle na ní vynikne. Pokud si oblíknete bílou košili, barvu kravaty nebo motýlka volte tak, aby ladila s šaty vaší taneční partnerky. Teda jestli už nějakou máte. Pokud ano, věřte, že to určitě ocení. A navíc budete vypadat jako dokonalý pár nejen na tanečním parketu.

2. barevná košile

Jestli vám bílá připadá nudná, klidně sáhněte po barevné košili. Lépe řečeno jednobarevné a pro jistotu bez vzoru. Můžete si vybrat vaši oblíbenou barvu, nebo takovou, která bude ladit k šatům… Však víte. Efektní je, když zkombinujete košili a kravatu stejné barvy - košili ve světlém odstínu a kravatu v tmavším, aby na košili vynikla. To stejné platí pro motýlka.

3. zapínání rukávů

Pro jistotu dodám, že k obleku se podle společenské etikety nosí jenom košile s dlouhým rukávem. Vážně. Ne, nezajímá mě, že jste někdy, někde viděli někoho… Ale i tak máte možnost volby. Vybírat můžete mezi košilemi, které mají zapínání rukávů na klasické knoflíky, a košilemi se zapínáním na manžetové knoflíčky. Co to je? Manžeťáky jsou takové ty ozdobné knoflíčky, které vypadají jako luxusní šperky a prodávají se zvlášť.

4. střih košile

To koukáte, kolik se vám nabízí možností při výběru košile, co? Ještě vám jich pár přidám. Vlastně už jen tři. Co se týče střihu, můžete volit klasický rovný střih. Ten je vhodný pro chlapy, co mají pár kilo navíc, nebo prostě ocení pohodlí a dostatek prostoru. Moderní střih slim fit je vhodný spíše pro může štíhlé nebo standardní postavy. Vyrýsuje vám ramena a zúží pas, takže budete vypadat vážně dobře.

5. tvar límečku

Poslední, co při výběru košile můžete, ale nemusíte řešit, je tvar límečku. Pokud máte dlouhý úzký krk, vybírejte košile s vyšším a širším límcem, Jestli máte krk spíše krátký a široký, volte košili s nízkým a úzkým límcem. Dlouhý krk tak opticky zkrátíte a široký zase protáhnete. K motýlku se taky dobře hodí košile se smokingovým límečkem (stojatý límeček s malými cípy) a košile s krytou légou (skryté knoflíčky zapínání košile).

Tak. Víc už vás nebudu trápit. Pokud dáte na výše uvedené rady, určitě v tanečních zazáříte. Uděláte perfektní dojem na vaši taneční partnerku a pokud ještě žádnou nemáte, zaručeně se jich najde hned několik. No a správnou volbou košile potěšíte i rodiče, kteří na vás budou s rodinou náležitě pyšní.

Teď se mrkněte na ohromující nabídku pánských košil značky Willsoor. Kvalitu této rodinné značky určitě oceníte nejen v tanečních.

Chcete SLEVU 100 Kč na první nákup? Přihlaste se k odběru newsletteru Willsoor.