Sleva 100 Kč při nákupu nad 1.000 Kč - sleva 300 Kč při nákupu nad 2.000 Kč - sleva 600 Kč při nákupu nad 3.000 Kč
20MAY
×
obchod@willsoor.cz

Jak správně vybrat košili na svatbu

svatební košile

Váš velký den se blíží. Možná si to zatím neuvědomujete, ale svatba pro vás bude jedním z nejdůležitějších dnů v životě. Často se k němu budete ve vzpomínkách vracet, nejen při prohlížení svatebního alba. Právě to vám ale vždy připomene, jak jste byl jako ženich oblečený a jaký jste po boku své nevěsty udělal dojem.

Jako ženich totiž budete středem pozornosti. Bude na vás směřovat nejen pohled vaší nevěsty, ale také rodičů, příbuzných, přátel. Navíc budete v hledáčku objektivu svatebního fotografa, případně kameramana.

Proto je důležité vybrat si pro svatební den takové oblečení, ve kterém budete vypadat co nejlépe. Zároveň byste se v něm měl cítit pohodlně, protože svatební den bude dlouhý a náročný. Jak na to?

Oblek je jen začátek

Svatební oblek už nejspíš máte. Většina z nás výběr obleku nepodceňuje, protože oblek je to, co je vidět nejvíc. Stejně důležitá je ale správná volba košile. Špatně zvolená košile může totiž celkový dojem hodně zkazit. Navíc pro vás může být dost nepohodlná. Jak tedy vybrat košili, ve které budete skvěle vypadat a zároveň se cítit pohodlně?

Barva košile

Začněte barvou. Pokud se budete ženit v kostele nebo v obřadní síni, vsaďte na klasiku, kterou je bílá košile. Ta se hodí k tmavému obleku i ke světlým, tzv. denním oblekům (např. světle šedému, krémovému, bílému apod.). Ladislav Špaček, přední český odborník na etiketu, doporučuje i košili růžovou nebo krémovou. Pokud budete mít svatbu v méně formálním prostředí, například v parku, na louce apod., můžete směle sáhnout i po košili jiné barvy. Efektní je třeba světle modrá nebo fialková. Vždy ale volte košili hladkou, tedy bez vzoru.

Košili je vhodné barevně sladit s šaty nevěsty. Krémová košile vedle bílých šatů asi nebude vypadat nejlépe. Pokud zvolíte barevnou košili, můžete šatům nevěsty přizpůsobit barvu kapesníčku do saka, kterým zároveň dáte najevo, že jste ve světě módy jako doma. Pokud by vás náhodou chtěli sladit s výzdobou svatební tabule, nedejte se. Váš svatební outfit nemá s barvou ubrusu nic společného. V hlavní roli jste tu vy a především vaše nevěsta.

Svatební košile barva

Střih košile

Hodně důležitý je střih košile. V první řadě volte mezi klasickým rovným střihem a moderním střihem slim fit. Pokud máte nějaké to kilo navíc, volte raději klasický rovný střih. Budete se v něm cítit pohodlně a navíc šikovně schová i partie, které nechcete zrovna dávat na odiv. Jestli jste štíhlí nebo máte normální konfekční postavu, střih slim fit je pro vás ideální volbou. Košile na vás nebude plandat, naopak bude kopírovat vaši postavu a zdůrazní její mužné proporce.

Střih svatební košile

Nezapomeňte vybrat i vhodný typ a tvar límečku. Pokud budete mít klasickou kravatu nebo slavnostní regatu, volte mezi klasickým límečkem typu Kent a otevřenějším límečkem typu cutaway (označovaným také jako shark, italský nebo francouzský). Límečku typu button-down se vyhněte. Je vhodný do zaměstnání nebo pro volný čas a většinou se k němu nenosí kravata. K motýlku si můžete vzít košili se smokingovým stojáčkem nebo s klasickým límečkem typu Kent. Motýlek dobře vynikne na košili s krytou légou (skryté zapínání).

Jak radí respektovaný módní časopis Muživčesku, k protáhlému obličeji se hodí široký límeček typu shark, ke kulatému obličeji je vhodnější užší límeček typu Kent. Volit můžete i mezi výškou límečku. Pokud máte dlouhý krk, vyšší límeček jej opticky zkrátí. Krátký krk můžete naopak opticky prodloužit nižším límečkem.

Svatební košile - typ límečků

Košili se zapínáním na klasické knoflíky nosíte běžně. Svatba je ale něco mimořádného. Proto volte raději košili s dvojitou manžetou a zapínáním na manžetové knoflíčky. Budete působit slavnostněji a manžetové knoflíčky vám dodají šmrnc. Pokud jste zvažovali košili s krátkým rukávem, tak na to rychle zapomeňte. K obleku se nosí vždy košile s dlouhým rukávem.

Zapínání svatební košile

Materiál košile

Barvou a střihem výběr košile nekončí. Pokud chcete dobře vypadat a zároveň se cítit pohodlně, nepodceňte výběr materiálu. Čím vyšší má látka podíl bavlny, tím je prodyšnější, takže se v ní nebudete tolik potit. Látka ze 100% bavlny se ale více krčí. Ideální je proto košile s vysokým podílem bavlny (70 % a více) a příměsí polyesteru. Taková košile je dostatečně prodyšná, příjemná na omak a navíc se méně krčí.

Tak. Teď už víte, jak správně vybrat košili, abyste jako ženich zazářil a přitom se cítil pohodlně. Prohlédněte si širokou nabídku pánských košil Willsoor a vyberte si tu pravou.

Tipy navíc

Pokud chcete umocnit slavnostní vzhled vašeho svatebního oblečení, vezměte si k obleku slavnostní vestu. Na klasickou kravatu zapomeňte. Uvažte si slavnostní kravatu, motýlka nebo zvolte regatu. Třešničkou na dortu jsou manžetové knoflíčky, které je dobré sladit s barvou ostatních doplňků jako je spona opasku, prsteny apod. A jako pravý elegán doplňte své sako kapesníčkem. Univerzální a vysoce formální je bílý. Klidně ale můžete zvolit jinou barvu a dát tak najevo svou osobitost.

Newsletter

Chcete SLEVU 100 Kč na první nákup? Přihlaste se k odběru newsletteru Willsoor.